Filistinli Gazeteciler, İsrail’i Ziyaret Eden Gazetecileri Kınadı

Filistinli Gazeteciler Forumu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Arap gazetecilerin işgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesini reddetme konusundaki ortak tavırlarının bazı gazeteciler tarafından delinmesini eleştirdi.

GÖZAT  Türk Gazeteciler Heyeti Siyonist İsrail'de

Bildiride, Arap gazeteciler işgal rejimi yetkilileriyle görüşmeler yaparken Uluslararası Boykot Hareketi (BDS)’nin işgal rejimi üniversitelerini ve ürünlerini boykot için çabalarını yoğunlaştırdığı hatırlatıldı.

GÖZAT  Arap Gazeteciler İsrail'de

Kuzey Afrika ülkelerinden gazetecilerin ve blog yazarlarının işgal rejimine yaptığı ziyaretin Filistin halkını sırtından hançerlemek anlamına geldiğini ifade eden Filistinli Gazeteciler Forumu, ziyaretin işgal güçlerinin Batı Yaka ve Kudüs’te Filistinlilere yönelik cinayetlerinin arttığı ve Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın devam ettiği bir dönemde gerçekleştiğine dikkat çekti.

GÖZAT  GAZZELİ GAZETECİLER, Filistin Yönetimini Protesto Etti

Filistinli Gazeteciler Forumu ayrıca Fas, Tunus ve Cezayir’deki gazeteci sendikalarından ziyareti kınamalarını ve ziyarete katılanları cezalandırmalarını istedi.

Söz konusu heyetin İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın Kuzey Afrika ülkelerinden işgal rejimini ziyarete getirdiği altıncı gazeteci ve blog yazarı grubu olduğu belirtildi.