GAZZELİ GAZETECİLER, Filistin Yönetimini Protesto Etti

Gösteriye katılan gazeteciler ve hukukçular, Ramallah’ta güvenlik güçlerinin dün göstericilere ve gazetecilere şiddet kullanarak müdahalesini protesto etti.

Forum Başkanı Imad El-İfranci gösteride yaptığı konuşmada, şehitlerin ve işgal zindanlarında yatan esirlerin Filistin mahkemelerinde yargılanmasını kınayarak, dün Ramallah’ta yaşananların karar mercileri için utanç verici bir leke olduğunu söyledi.

GÖZAT  Şehit El-Arac'ın Yargı Protestosuna Abbas Güçlerinden Sert Müdahale

ABD Başkanı Donald Trump’ın Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile yaptığı görüşmenin bazı sonuçlarının dün Ramallah’ta görülmüş olabileceğini belirten El-İfranci, Batı Yaka’daki meslektaşlarıyla dayanışma için bu gösteriyi düzenlediklerini bildirdi.

El-İfranci, Filistinli gazetecilere saldırının kabul edilemez olduğunu kaydederek, yaşananları skandal olarak nitelendirdi.

GÖZAT  Mahmud Abbas Yönetimi FİLİSTİNLİ ŞEHİDİ YARGILAYACAK

Kadın gazeteci Bisan Eş-Şerafi ise Demokratik Gazeteci Platformu adına yaptığı konuşmada, dün Ramallah’ta mahkeme binası önünde gazetecilere ve göstericilere saldırının gazetecilere yönelik ilk ihlal olmadığına dikkat çekti.

Eş-Şerafi, gazeteci Sami Es-Sai’nin vücudunda Filistin Yönetimi’ne bağlı istihbarat birimi zindanında gördüğü işkencelerin izlerinin bulunduğunu ifade etti.