Türk Gazeteciler Heyeti Siyonist İsrail’de

Son olarak Türkiye’den bir gazeteciler heyeti, Siyonist rejim dışişleri bakanlığının davetlisi olarak Tel Aviv’e gitti.

Türkiye ile Siyonist İsrail arasındaki normalleşme anlaşmasının devamı niteliğindeki karşılıklı ziyaretler tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’den 10 kişilik bir gazeteciler heyeti, Siyonist rejim dışişleri bakanlığının davetiyle Tel Aviv’e gitti. Siyonist rejim dışişleri bakanlığı yetkilileriyle görüşen heyet temsilcileri, Siyonist rejim parlamentosu Knesset’i ve çeşitli siyasi temsilcilikleri ziyaret etti.

GÖZAT  Türkiye - İsrail Serbest Ticaret Anlaşması Genişletiliyor

Siyonist rejim dışişleri bakanlığı sözcüsü Emmanuel Naşon ile görüşen heyet, Siyonist rejimin bölgesel meselelere, Türkiye ile ikili ilişkilere ve enerji meselelerine ilişkin bakışı konusunda brifingler aldı.

Heyette bulunan Hürriyet gazetesi temsilcisi Deniz Çiyan’ın haberine göre Siyonist rejim dışişleri bakanlığı sözcüsü Naşon, Türkiye ile İsrail’in Suriye konusunda çatışan taraflarda yer almadığını belirterek, “Belli meselelerde olaylara aynı perspektiften bakmıyoruz hepsi bu. Herhangi bir sürtüşme potansiyelimiz ya da köklü bir anlaşmazlık söz konusu değil” dedi.

GÖZAT  Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu İle Siyonist Bakan'ın SELFİE FOTOĞRAFI

Türkiye ile Filistin topraklarında çıkan doğal enerji kaynakları konusunda henüz bir işbirliğinin başlamadığını belirten Naşon, “işbirliğinden ziyade, bir tanımlama ve gidişatı belirleme sürecindeyiz” diyerek Siyonist rejim Enerji Bakanı Yuval Steinitz’in Nisan ayında Türkiye’ye bir ziyaret düzenleyeceğini ifade etti.

Öte yandan Siyonist rejim kaynaklarına dayandırılan bir iddiaya göre bu ay içerisinde İsrailli diplomatlardan oluşan bir heyetin normalleşme süreci kapsamında Türkiye’yi ziyaret edeceği belirtiliyor. Bu ziyaretin ardından Siyonist rejim enerji bakanı Yuval Steinitz Nisan ayında Türkiye’ye gelecek ve ardından Mayıs ayında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Siyonist rejimi ziyaret edecek.

GÖZAT  Türkiye'nin İsrail Elçisi Ökem: Sorunları Tek Tek Çözeceğiz

Siyonist rejim dışişleri bakanlığı sözcüsü Emmanuel Naşon, Türkiye’de 16 Nisan’da düzenlenecek anayasa referandumuna ilişkin “İsrailliler Türkiye’de ne olup bittiğini yakından takip ediyor. Ülkenizde olan her şey bizi yakından ilgilendiriyor. Referandum gerçekten çok önemli çünkü, Erdoğan çok önemli bir bölgesel aktör. Onun siyasi geleceği Ortadoğu’nun gelecekte nasıl bir yer olacağı konusunda önemli. Bu gerçekten çok çok önemli ve ilginç bir süreç” dedi.