İSRAİL Yeni Bir Savaşa CESARET Edemez!

Pazar günü Tahran’da İlerici Arap Cephesi üyelerini kabul eden İran İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Amerika ve korsan İsrail bölgede direniş eksenini zayıflatmaya çalıştığını belirterek, Amerika ve İsrail’in direniş eksenine karşı silahları tehdit, yaptırım, siyasi baskı, psikolojik ve propaganda savaşından ibaret olduğunu belirtti.

Suudi Arabistan ve BAE’nin bölgede Amerika ve siyonist rejim İsrail’in projelerine mali destek sağladıklarına değinen Emir Abdullahiyan, Amerika, İsrail ve Suudi Arabistan şer üçgeninin en önemli amacı, Yüzyılın Anlaşması adlı planlarını hayata geçirmek olduğunu vurguladı.

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Yardımcısı Emir Abdullahiyan ayrıca ABD Başkanı Donald Trump kibirli bir bezirgan olduğunu belirterek, Trump İran ve Direniş Eksenine darbe vurmak için her yola başvurduğunu ifade etti.

Görüşmede İlerici Arap Cephesi üyeleri de İran’ın direniş eksenine yönelik tutumunu takdirle karşıladıklarını belirterek, İslamî uyanışın zaruretine ve Arap ve İslam ülkelerinin bölgede siyonist planlara karşı birlik ve vahdetine vurgu yaptı.