Siyonist Trump’ın Filistin Planı İçin Kim Ne Dedi?

Siyonist Trump ve ekibi tarafından çıkarılan Yüzyılın Anlaşması ihanet planı hakkında kim ne dedi?

Benyamin Netanyahu (Siyonist İsrail Başbakanı)

“Bu plan, İsrail için en iyi ve en uygun plandır. Yayınlandığında Obama, Kerry ve Clinton’un önceki planlarını silecektir.”

Donald Trump (ABD Başkanı)

“Bir şeyin olacağına inanıyorum… Diğer anlaşmalardan daha zor olduğunu söylüyorlar.”

Jared Kushner (ABD Başkanı Trump’un Damadı ve Başkan Yardımcısı)

“Plan, İsrailliler ile Filistinliler arasındaki çatışmayı çözüme kavuşturacak. Tabi ki herkes razı olmayacak. Ancak, bunu uygulamak için yeterli neden var.”

Jason Greenblatt (ABD Başkan Yardımcısı ve Uluslararası Müzakereler Özel Temsilcisi)

“Yüzyılın Anlaşması’nın hedefi, geçici anlaşmaların yerine İsrail ve Filistinliler arasında daimî bir anlaşmaya varmaktır.”

Mahmut Abbas (Filistin Başkanı)

“Yüzyılın Anlaşması bitmiştir. Amerika’nın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesinden sonra görüşülecek hiçbir şey yok. 83 yaşındayım, hayatımı bir hain olarak bitirmeyeceğim. Savaşacak gücüm yok, ancak ‘Hayır’ diyebilirim.”

İsmail Heniyye (Hamas’ın Siyasi Lideri)

“Yüzyılın Anlaşması, Filistin Davası’nın maruz kaldığı en tehlikeli halkadır. Davanın sembollerini hedefliyor: Kudüs, mülteciler, UNRWA’nın tasfiyesi ve geri dönüş hakkı.”

Sergey Lavrov (Rusya Dışişleri Bakanı)

“Yüzyılın Anlaşması, şimdiye kadar inşa edilen her şeyi yıkacak. Çünkü Amerikan planında olay, farklı bir yaklaşım etrafında şekilleniyor. Doğu Kudüs’ün Filistin Devleti’nin başkenti olmasını kapsamıyor.”