İtalya Üniversitelerinde Anti-Siyonist Akım

İbranice Bugün İsrail gazetesi B.D.S adlı  İsrail’e karşı ambargo yönündeki uluslararası akım başta İtalya olmak üzere dünyanın farklı noktalarında özellikle üniversite öğrencileri arasında arttığına değinerek şöyle yazdı: “Bu süreç İsrail için gerçek bir tehlike sayılır.”

Gazeteye göre, söz konusu İsrail’e karşı akım İtalya’da hızla gelişmekte ve Torino üniversitesinin öğrenciler şurası içinde bulunduğumuz ayın başından itibaren İsrailli bir enstitü ile olan anlaşmanın iptal edilmesini istedi.

GÖZAT  Tüm Dünyada İSRAİL IRKÇILIĞI HAFTASI (IAW) Organizasyonları Yapılacak

Ayrıca İtalya’nın bir çok üniversitesinde İsrailli askerlerin  Filistin’li vatandaşlara saldırdığını gösteren bir çok fotoğraf ve bildiri dağıtıldı.

Söz konusu gazetenin iddiasını göre, İsrail’e karşı oluşmuş olan akımın Yahudi’leri dünyanın şer kaynağı olarak göstermeye çalıştığını iddia etti.

GÖZAT  BMGK Siyonist İsrail Karşıtı Karar Aldı

Ayrıca Siyonist rejiminin Şili’deli elçisinin eşi, bir hayır merkezini söz konusu uluslararası akıma destek çıkmak ile suçlayarak, bu enstitü hayır işlerini siyasileştiriyor iddiasını kullandı.

GÖZAT  Wahsington'da Siyonist İsrail Protesto Edildi

B.D.S akımı İsrail’e karşı yaptırımların uygulanması doğrultusunda faaliyet ediyor ve yıllar önce kurulmuştur.  Son iki yılda Siyonist İsrail rejimi bu akıma karşı propaganda yapmayı ve kanun yolu ile bu akımı durdumaya çalışıyor.

BM yabancı yatırımcıların 2014 yılında, bir önceki yıla göre İsrail’deki yatırımlarının yüzde 46 azaldığını söylemişti.