HAMAS: MÜSLÜMAN Liderlerin TRUMP’a Tepkisizliği UTANÇ VERİCİ

Siyonist Trump, İsrail öncesi Suudi Arabistan ziyareti kapsamında yaptığı Arap-İslam Amerika zirvesinde Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun da katıldığı bu organizasyonun konuşmasında Hamas’ı “TERÖRİST” olarak nitelemişti.

Ebu Merzuk, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yaptığı açıklamada, Trump’ın Filistin halkını ve direnişini terörle suçladığı konuşmasını Arap ve Müslüman liderlerle birlikte Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın da dinlediğine dikkat çekti.

GÖZAT  TRUMP: ARAP Liderlere Hitaben HAMAS'a Terörist Dedi

Hamas’ın işgale karşı direnen ve halkını savunan bir milli kurtuluş hareketi olduğunu belirten Ebu Merzuk, Amerika’nın İsrail işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

Siyasi körlerin Gazze’yi yakıp yıkan, kuşatan, binlerce insanı öldüren veya yaralayanı suçsuz gördüklerine işaret eden Ebu Merzuk, aynı kişilerin halkını savunan ve haklarından taviz vermeyen Hamas’ı ise terörist olarak gördüklerini ifade etti.

GÖZAT  GAZZE'de AMERİKA Bayrağı ve TRUMP Maketi YAKILDI

Filistinli gruplar da ABD Başkanı’nın Hamas hakkındaki açıklamalarına tepki göstererek, Trump’ın işgal rejimi yanlısı tavrını kınadı.

Gruplar, ayrı ayrı yayınladıkları bildirilerde, Trump’ın Riyad’daki açıklamalarının işgal rejimine hizmet olduğunu belirttiler.