İSRAİL’den Filistinli Esirler Hakkında GERİ ADIM

Filistinli esirlerin başlattığı açlık grevi bugün 18. gününe girerken, işgal rejimi İsrail, Filistinli esirlerin avukatlarıyla görüşme isteğini kabul etmek zorunda kaldı.

İsrail zindanlarındaki Filistinli esirlerin, işgal yönetimi tarafından engellenen haklarının verilmesi amacıyla başlattıkları “Özgürlük ve Onur İçin Açlık Grevi” 18. gününe girdi.

İşgal rejimine bağlı cezaevleri yönetimlerinin Filistinli esirleri açlık grevlerinden vazgeçirmeye zorlamak için baskı ve şiddet uygulamalarının da devam ettiği ifade edildi.

GÖZAT  MEŞAL: İsrail İle Müzakere FAYDASIZ ve RİSKLİ

Bu arada Özgürlük ve Onur Grevi Medya Komisyonu tarafından yapılan açıklamaya göre işgal yönetimi, Askalan Cezaevinde açlık grevine katılan esirleri başka yerlere nakletmeye başladı. Ancak götürüldükleri yer hakkında henüz bir bilgi edinilemediği ifade edildi.

Öte yandan Filistinli Gazeteciler Derneği bugün Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolaysıyla yatığı açıklamada, İsrail rejimince Filistinli esirlerin haklarının çiğnenmesini kınayarak, İsrail’in tecavüzünün hiçbir uluslararası kural çerçevesine sığmadığını duyurdu.