İsrail Filistinlilere Ait Binayı Yıktı

İsrail güçleri, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün İseviye Mahallesi’nde Filistinlilere ait inşaat halindeki iki katlı bir binayı “ruhsatsız olduğu” gerekçesiyle yıktı.

İsrail’e bağlı Kudüs Belediyesi ekipleri, Filistinli Mecdi Mustafa’ya ait inşaat halindeki iki katlı binanın yıkımı için yaklaşık 200 polis eşliğinde mahalleye geldi.

GÖZAT  İsrail Hükümeti İŞGALİN 50. YILINDA Batı Şeria'da Toplanmak İstiyor

Belediye ekiplerine ait iki dozer tarafından yıkım gerçekleştirilirken, evin etrafını saran İsrail polisleri de yıkım alanına kimseyi yaklaştırmadı.

“İşgale Direnenler Cezalandırılıyor”

Filistinlilere ait Takip Komitesi Derneği üyesi ve insan hakları aktivisti Muhammed Ebu’l-Humus, yıkım alanı yakınında yaptığı açıklamada, bu binanın aynı mahallede son bir ay içinde yıkılan üçüncü ev olduğunu söyledi.

GÖZAT  Hamas ve İslami Cihad, Siyonist Yıkımları Kınadı

Ebu’l-Humus, “İsrail işgaline ve Kudüs’ün Filistinlilerden koparılarak Yahudileştirilmesi projesine karşı çıktıkları için mahalle halkı cezalandırılıyor. Son bir yılda İseviye Mahallesi’nde 10 ev ve 5 iş yeri yıkıldı.” ifadesini kullandı.

GÖZAT  Siyonistler Ocak Ayında Kudüs'te 19 Binayı Yıktı

Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Abdullah el-Havrani Araştırma Merkezine göre, İsrail makamları 2016’da Filistinlilere ait 488 ev ile çeşitli amaçlarla kullanılan 535 tesisi yıktı. Birleşmiş Milletler verilerine göre de İsrail’e bağlı belediye, Doğu Kudüs’te yılbaşından bu yana “ruhsatsız olduğu” gerekçesiyle en az 14 evi yıktı.