İsrail 3 Ayda 300 FİLİSTİNLİ ÇOCUĞU TUTUKLADI

El-Monitor Çarşamba günü verdiği haberde, Filistinli Mahkumlar Kulübünün bu rakama, Siyonist Rejimin çocuklara yönelik şiddet uygulamalarına ilişkin belgeye dayanarak yayımladığına değindi.

Filistinlileri destekleyen bu grup tarafından bu açıklama Filistinli Çocukları anma günü münasebetiyle yapıldı ve yine Tel-Aviv tarafından işgal topraklarında çocuklara yönelik uygulanan şiddet kınandı.

GÖZAT  Gazzeli Çocuklardan ÇOCUK MAHKUMLARA DESTEK

Bu açıklama ayrıca Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu (UNİCEF) ve diğer insan hakları örgütlerinden Filistinli çocuklar konusuna daha çok önem vermesini istedi.

Öte yandan Filistin Kültür Bakanlığı da uluslararası camiadan Filistin nüfusunun %45.8’ini oluşturan Filistinli çocukları korumak için harekete geçmesini istedi.

GÖZAT  Filistinli Çocuk, Siyonist Yerleşimci Aracıyla Feci Şekilde Ezildi

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: Tel-Aviv Rejimi tarafından Filistinli çocuklara uygulanan baskı ve şiddet, Tel-Aviv’in Filistin’in geleceği olan çocuklara yönelik başlattığı gerçek savaşın açık ispatıdır.

Filistin Kültür Bakanlığı daha sonra, İsrail Filistinli çocuklara yönelik yıllardır bitmek bilmeyen açık cinayetlerinden dolayı yargılanması gerektiğini hatırlattı.

GÖZAT  Karikatür: Siyonistler Filistinli Çocukların Göz Yaşında Boğulacak

Yapılan açıklamalara göre, şuan 7 bin Filistinli Siyonist Rejim hapishanelerinde bulunmaktadır ve bunlardan birçoğu siyasi kapsamda idari tutukludur.

“İdari tutuklama” tutuklama siyasetleri ve yargılamaksızın hapis cezası verilmesidir ve bu durum Siyonist makamlara Filistinlileri herhangi bir gerekçe göstermeksizin 6 aya kadar mahkum etme hakkı tanımaktadır.

GÖZAT  ÇOCUK KATİLİ İSRAİL, BM Kara Listesine Alınmalı

Filistinli tutuklulardan bazıları 11 yıldır idari tutuklama adı altında Siyonist Rejim hapishanelerinde tutuklu bulunmaktadır.

İşgal edilmiş Filistin toprakları Ağustos 2015’ten bu yana, İsrail’in Filistinlilerin Mescid-i Aksa’daki cemaat namazlarına katılmalarını yasaklama kısıtlamalarıyla birlikte çatışmalara sahne olmaktadır.