Filistin Direnişi: TRUMP’ın Arabistan-İsrail Ziyareti FİLİSTİN Aleyhine

Filistinli gruplar, Trump’ın ziyaretinin Araplarla işgal rejimi arasındaki ilişkileri normalleştirmeyi hedeflediğine dikkat çekti.

Hamas liderlerinden İsmail Rıdvan, El-Ahrar hareketinin Trump’ın ziyaretiyle ilgili Gazze’de düzenlediği atölye çalışmasında yaptığı konuşmada, Filistin davası aleyhine bölgesel ve küresel kamplaşma uyarısında bulundu.

GÖZAT  SİYONİST İSRAİL: Arap Yönetimlerle İlişkilerimiz Gelişiyor

Amerikan yönetiminin işgal rejimi yanlısı tavrına dikkat çeken Rıdvan, Filistin davasının tasfiye girişimiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Ramallah’taki Filistin Yönetimi’ni işgal rejimiyle müzakerelere yeniden dönmemeye davet eden Rıdvan, Amerikan yönetiminin Arapların davalarına düşman olduğunu açıkça ilan ettiğini hatırlattı.

GÖZAT  SİYONİST Basın: ARABİSTAN'dan İSRAİL'e Gizli Ziyareti Yazdı

İslami Cihad liderlerinden Halid El-Bataş da Trump’ın ziyaretinin genel olarak Arap davaları ve özel olarak da Filistin davası için felaket taşıdığını belirtti.

Trump’ın ziyaretin hedeflerini önceden açıkladığına dikkat çeken El-Bataş, ziyaretin amacının Arap ülkeleriyle işgal rejimi arasındaki ilişkileri normalleştirmek olduğunu kaydetti.