SİYONİST Basın: ARABİSTAN’dan İSRAİL’e Gizli Ziyareti Yazdı

Siyonist İsrail’de yayın yapan ve Mossad’a yakınlığıyla bilinen Debka internet sitesinde yer alan bir haberde, Suud Genel İstihbarat Birimi Başkanı Halid Bin Ali El-Hamadin’in geçtiğimiz 21 Şubat tarihinde Ramallah ve Tel Aviv’e 2 günlük bir ziyaret gerçekleştirdiği, bu ziyareti esnasında Filistin yönetimini İran ile olan ilişkilerin güçlendirmemesi hususunda uyardığı ifade edildi. Debka sitesinde yer alan haberle ilgili İsraillli ya da Filistinli bir kaynaktan henüz doğrulama gelmedi.

Haberde Hamadin’in Filistin yönetimini İran hususunda uyardığına ısrarla yer verildi.

Ayrıca 13 Şubat tarihinde Tahran ve Ramallah yönetimleri arasında doğrudan bir görüşmenin sağlandığına ve ilk kez Şubat ayı içerisinde Brüksel’de İran ve Filistinli heyetler arasında bir görüşmenin gerçekleştiğine de işaret edildi.

Hamadin’in İsrail’e yaptığı ziyaretin hedefinde ise bölgeyi kapsayan çok sayıda güvenlik hususunun görüşülmesinin olduğu, ayrıca geçtiğimiz 15 Şubat tarihinde Trump ve Netenyahu arasında yapılan görüşmenin içeriği üzerine konuşulduğu belirtildi.

İsrail’in kuruluşundan bu yana İsrail’le resmi bir ilişki kurmayan Suud’un istihbarat şefinin İsrail’e gitmesi, özellikle de İsrail’in Körfez ülkeleriyle iyi ilişkiler kurma çabasında olduğu bir süreçte bir dönüşümün habercisi olarak yorumlanıyor.