Çin İle İsrail Arasında SERBEST TİCARET BÖLGESİ

Korsan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, resmi ziyaret kapsamında geldiği Çin’de Başbakan Li Kıçiang ile bir araya geldi.

Çin Başbakanı Li, Netanyahu’yu, başkent Pekin’deki Tiananmen Meydanı’nda bulunan Büyük Halk Salonu’nda resmi törenle karşıladı.

GÖZAT  Siyonist Netanyahu'dan ÇİN ZİYARETİ

İkili ve heyetler arası gerçekleşen görüşmelerde iki lider, bölgesel ve küresel gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Görüşmelerin ardından, Çin-İsrail Ekonomik ve Teknolojik İşbirliği Ortak Eylem Planı, Sivil Havacılık ve Ulaşım ve Çinli işçilerin İsrail’de geçici çalışması konularında 4 mutabakat zaptı imzalandı.

GÖZAT  İtalya Da Filistin-İsrail Sözde Barış Görüşmelerine Katılmak İstiyor

Çin Dışişleri Bakanlığı Batı Asya ve Kuzey Afrika İşleri Bölümü Genel Müdürü Dıng Li, imza töreni sonrası yaptığı açıklamada, iki ülkenin serbest ticaret bölgelerine yönelik görüşmeleri hızlandırma konusunda anlaştığını bildirdi.

İki ülkenin ilişkilerinin geleceği adına iyimser olduğunu belirten Dıng, Filistin konusunda, Pekin yönetimin herhangi bir ilgisinin bulunmadığını, Çin’in bu konunun Birleşmiş Milletler kararları ve uluslararası konsensüse göre erken bir zamanda çözülmesini görmek istediğini dile getirdi.

GÖZAT  Siyonist Netanyahu'nun 1,5 YILDA 5. RUSYA ZİYARETİ

Dıng, iki tarafın yenilikçi ve kapsamlı ortaklık ilişkilerini daha ileri taşımak konusunda anlaştığını ve serbest ticaret bölgelerine ilişkin görüşmeleri hızlandırmak konusunda fikir birliğine vardığını kaydetti.

Dıng, Çin ve İsrail’in, ikili, bölgesel ve uluslararası ilişkilerde iş birliğini ve iletişimi güçlendirmeyi arzu ettiğini vurguladı.