Siyonist Medya Netanyahu’yu Direnişe “GARSON” Yaptı

Netanyahu’yu garson olarak tasvir eden karikatürde masada yüzü maskeli ve siyah elbiseli, silahlı birinin oturduğu ve başındaki bandajda “El-Kassam Tugayları” yazdığı görülüyor.

Karikatürde masada oturan kişinin elinde tuttuğu menünün üzerinde “müzakereler” yazarken, Filistin direnişini temsil eden kişinin Netanyahu’ya “Başlangıç olarak mahkûmiyet süreleri yüksek 60 esir ver, ana yemeği daha sonra düşünelim” dediği dikkat çekiyor.

İşgal rejimi uzmanı Salahaddin El-Avavide yaptığı değerlendirmede, karikatürün El-Kassam Tugayları’nın “İsrail’den çeşitli teklifler geldi fakat reddettik” açıklamasının ardından işgal rejimindeki durumu anlattığını söyledi.

Hamas’ın yeni bir esir takası pazarlığına başlamadan önce bir önceki takas anlaşmasıyla serbest bırakılıp yeniden gözaltına alınan 60 esirin serbest bırakılmasını istediğini hatırlatan El-Avavide, sızdırılan bilgilere göre İsrail’in söz konusu esirleri serbest bırakmayı kabul ettiğini fakat Filistin dışına gönderilmelerini şart koştuğunu, Hamas’ın ise bu şartı reddettiğini ifade etti.
El-Avavide, karikatürün Netanyahu’nun direnişin taleplerini kabul etmekten başka şansı olmadığını gösterdiğini belirtti.