6. Uluslararası Filistin İntifadası’na Destek Konferansı Son Buldu

Filistin’e Destek Konferansı çerçevesinde parlamentolar, gençler, STK’lar, hareketler, direniş grupları komiteleri ve de bağımsız komite, sabah saatlerinden itibaren konferansın sonuç bildirisini hazırlamak için toplandılar.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani 6. Uluslararası Filistin İntifadası’na Destek Konferansı’nın kapanış merasiminde bir konuşma yaptı.

Hasan Ruhani, 6. Uluslararası Filistin İntifadası’na Destek Konferansı’nın kapanış merasiminde yaptığı konuşmasının bir bölümünde, Filistinin bir kavim veya bir milletinin sorunu olmadığına işaretle şunları belirtti: ‘Filistin, zulüm simgesidir, uluslar arası hukukun göz ardı edilmesi ve uluslar arası teşkilatların kifayetsizliği ve dünya toplumunun zaafı ve bazı İslam ülkelerinin rezil rüsva olduklarının göstergesidir’.

Cumhurbaşkanı’nın kapanış konuşmasının ardından sonuç bildirisi okundu.

Uluslararası Filistin İntifadası’na Destek Konferansı dün sabah İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin beyanatıyla çalışmalarına başladı.

Bu yıl 6.’sı düzenlenen konferansa 80 ülkeden 700’ü aşkın yetkili ve şahsiyet katıldı.

“Hep Beraber Filistin’e destek’’ sloganı ile düzenlenen konferansa 89 yabancı heyet ve 700 yabancı misafirin iştirak ettiği belirtti.

5. konferans 5 sene önce ‘’Filistin, Filistinlilerin vatanı’’ sloganı ile Tahran’da düzenlenmişti.