Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / YAHUDİ İşgalci FİLİSTİNLİ Gence Çarpıp Kaçtı

YAHUDİ İşgalci FİLİSTİNLİ Gence Çarpıp Kaçtı

Kalkiliya'nın doğusundaki Cinsafut beldesinde Yahudi yerleşimci bir sürücü 25 yaşındaki Cihad Mahmud Beşir isimli Filistinli gence çarpıp kaçtı.

Yerel kaynaklar, İsrail plakası taşıyan bir otomobille Cinsafut beldesine giren Yahudi yerleşimci sürücünün belde sakinlerine çarpma girişiminde bulunduğunu fakat başarılı olamadığını, belde merkezine doğru yoluna devam ettiğini söyledi.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimci sürücünün daha sonra belde merkezinde Cihad Mahmud Beşir isimli gence çarparak kaçtığını bildirdi.

Kaynaklar ayrıca yaralı gencin Kalkiliya’daki Derviş Nezzal Hastanesi’ne kaldırıldığını ve durumu hakkında henüz bir bilgi olmadığını ifade etti.

Olayın ardından işgal güçlerinin beldeye geldiği ve iş yerlerine ait güvenlik kameralarının kayıtlarını incelediği belirtildi.

Batı Yaka’da işgal güçleri himayesinde terör estiren Yahudi yerleşimciler zaman zaman kasıtlı olarak Filistinli yayalara çarpıp kaçarken, işgal polisi bu tür olayları sıradan trafik kazası gibi gösterip Yahudi yerleşimcileri koruyorlar.