TÜRKİYE Meclisinde İSRAİL İle İlişki Kesilsin Oylaması – Sonuç RED

Haberimizde okuyucuların bir çoğu büyük ihtimalle partiler üzerinden bir açıklama da bekleyecek ve “X” partisi bu oylamada kabul oyu kullandı veya “Y” partisi bu oylamada red oyu kullandı ifadeleri arayacak.

Ancak Türkiye Halkı gibi şerefli bir milletin en önemli meselelerinden biri olan Filistin için ortaya koyduğu duruşunu bu yönde değerlendirmeyecek ve olayın “Partisel” yönünü Türkiye vatandaşlarına bırakacağız.

GÖZAT  TÜRKİYE'den Mavi Marmara ve İSRAİL Anlaşma OYLAMASINA Dair Açıklama

Söylemler ve kınama açıklamaları ile Siyonist İsrail’e karşı adımlarda dikkat çeken ülkelerden biri olan Türkiye’de halkın “somut adım” beklentileri havada kalıyor.

Türkiye Halkının Filistin hassasiyeti ve Siyonist İsrail’e olan kinine rağmen, Türkiye yönetiminin adımları halkın bu şerefli duruşu ile çelişiyor.

Mavi Marmara Anlaşmasını Da Kapsıyor

Aralarında Mavi Marmara Anlaşmasının da olduğu, Türkiye ile Siyonist İsrail arasındaki tüm anlaşmaların iptali için yapılan ve Türkiye Meclisi tarafından reddedilen oylamada, millet vekillerinin parti duruşuna göre oy kullandığı belirtildi.

Mavi Marmara’da Filistinli kardeşleri için kanlarını feda eden bir milletin evlatları, doğal olarak kendi evlatlarına saldıran Siyonist Rejime karşı direkt icraat bekliyor.

Türkiye’deki Dava İsrail Lehine Düşmüştü

Tasarı – önerge meclisten geçseydi eğer, Türkiye’de yürütülen ve Siyonist İsrail lehine düşürülen Mavi Marmara davasının sonucu geçersiz olacak ve Mavi Marmara anlaşması da iptal olacaktı.

Yani Siyonist İsrail’in Gazze – Filistin için yola çıkan Türkiye vatandaşlarını katlettiği bir olayda tazminat ile paçayı kurtardığı bir dava da tekrar gündeme gelecekti.

Türkiye Halkının Şerefli Duruşu

Siyonist İsrail’e karşı izzetli – somut adımlar atma ve Ümmetin şeref davası olan Filistin için elini taşın altına koymada Türkiye Halkının en önlerde yer aldığı büyük bir gerçek.

Ancak Türkiye’de ne yazık ki İslam Ümmetinin “kanayan yarası” olan Filistin için atılacak adımlar bile “Parti Siyaseti” üzerinden yürütülerek, Türkiye Halkının şerefli duruşu bir türlü Siyonist Rejime karşı somut adımlara dönüşemiyor.