Hamas’ın Siber Saldırıları İsrail’i Korkutuyor

Sitenin haberine göre, Hamas’ın daha önce birçok hesap ve telefona girdiğinin anlaşılması üzerine bugün sabah da 15 yeni telefona ulaştığı işgal güçlerince tespit edildi.

Konuyla ilgili Walla sitesine konuşan bilgi güvenlik biriminden bir subay “İsrail’in düşmanları internetle sosyal paylaşım sitelerinin bilgi kaynağı olabileceğini biliyorlar. Bunlardan bazılarının oldukça gizli olduğunun da farkındalar. Hamas hareketi de son yıllarda bu alanın önemini fark etti ve sahte isimlerle hesaplar açmaktadır” dedi.

Siyonist subay Hamas’ın bu alanda değişik yöntemler kullandığına dikkat çekerek, hareketin askeri nitelikli facebook sitelerine girdiği gibi, genç askerlerin hesaplarına ve telefonlarına girdiğini iddia etti.

Siyonist Subay konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Hamas hareketinin bu yöntemlerle son derece gizli bilgiler elde ettiği gibi, askerlerin bulunduğu noktayı tespit ettiğini, konuşmalarını kaydettiğini, gönderdiği mesajları gördüğünü, telefonlardaki mikrofonu dinleme cihazı olarak kullanıp etrafta olup bitenleri öğrendiğini ve askerlerin haberi olmadan cep telefonlarından resim aldığını iddia etti.

Hamas’ın telefon ve sitelere girerek verdiği zarara değinen Siyonist subay “Büyük bir güvenlik zararı olmuş olabilir. Şimdiye kadar
verilen zararı tahmin edebiliyoruz. Zararı azaltmak için askerleri bilinçlendirme kampanyası başlattık. Bunu yapmasaydık daha binlerce telefon ve hesap ellerine geçecekti. Kanaatimce düşmanın eline geçmemesi gereken bilgilere ulaşılmıştır” dedi.