Türkiye İhracatçılar Meclisinden Siyonist İsrail İle NORMALLEŞME ATAĞI

Ezan-ı Muhammedi’yi yasaklayan, her fırsatta Gazze’yi bombalayan terör devleti İsrail ile normalleşme girişimleri devam ediyor.

TİM, İsrail’in ekonomik istihdamı için 15-17 Mayıs tarihlerinde Türk işadamlarını Tel Aviv’e götürecek. Türk tüccarlar, Filistin’deki zulme rağmen Siyonist İsrail’in ekonomisine omuz verecek.

GÖZAT  Korsan İsrail: Türkiye İle Avrupa Doğal Gaz İhracatı İçin Anlaştık

Ekonomi Bakanlığı’nın koordinasyonuyla oluşturulan projeyle, Türk iş adamları 15-17 Mayıs tarihleri arasında Tel Aviv’de olacak. Heyet, bölgede yeni iş fırsatları, pazar payının artırılması için çalışmalar yapacak.

Ekonomi Bakanlığı’nın koordinasyonun yanı sıra, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), programın organizasyonu ile özel olarak ilgileniyor.  TİM’in, ihracatçı firmalara attığı davet mailine göre, söz konusu heyete başvurulması için bir dizi form doldurulması ve TİM’in banka hesabına bin 600 dolar yatırılması gerekiyor.

GÖZAT  Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Hamas'a Silah Bırakması İçin Baskı Yaptık

Heyete başvuru onaylanmazsa yatırılan paranın iadesi yapılmıyor. TİM, mailde “Uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımızın katılmalarında yarar görülmektedir” ifadelerine yer veriyor.

Siyonist İsrail Teklifi Mail İle Bildirim Yapıldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi, firmalara attığı mailde  “Sayın İhracatçımız, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Meclisimiz organizasyonu ile 15-17 Mayıs 2017 tarihleri arasında İsrail’e yönelik bir ticaret heyeti düzenlenecek olup, Tel Aviv şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda İş Forumu’nun yanı sıra her iki ülke girişimcilerini buluşturan ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

GÖZAT  Türkiye: İsrail'in Güvenliğine Aykırı Girişimlere İZİN VERMEYİZ

Pazar payımızın artırılması ve bölgeye yönelik yeni iş fırsatlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete Gıda, Çelik, Otomotiv ve Yedek Parçaları, Kimyevi Maddeleri ve Mamulleri, Tekstil ve Hazır Giyim, Elektrik ve Elektronik, Ağaç ve Orman Ürünleri, İnşaat Malzemeleri, İklimlendirme, Kozmetik, Mücevher, Giyim (Konfeksiyon), Seramik, Cam ve Porselen Eşya sektörleri ile ilgili uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımızın katılmalarında yarar görülmektedir.

GÖZAT  Türkiye'nin İsrail Elçisi Ökem: Hamas'ı Değil, Gazze'yi Destekliyoruz

Bu çerçevede, heyete katılmak isteyen firmaların http://goo.gl/PZRkgc adresindeki başvuru formunu eksiksiz doldurarak, en geç 12 Nisan 2017 Çarşamba günü mesai bitimine kadar başvuruda bulunmaları; organizasyon kapsamındaki uçak bileti, toplantı ve transfer giderlerinin karşılanmasını teminen firmalarımızın, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Vakıfbank Şirinevler Şb. (Iban No: TR63 0001 5001 5804 8000 9986 04), Swift Kodu: TVBATR2A USD hesabına 1.600.-ABD Doları (katılımcının iptal etmesi durumunda iadesiz) ödeme yapmaları gerekmektedir.

Bilgileri ve gereği rica olunur” ifadelerine yer verdi.

GÖZAT  İsrail, Türkiye TİKA Temsilcisini Tutukladı

Siyonist İsrail İle Ticari Hedefler Büyük

Öte yandan Mart ayının başında, gazetecilerle bir araya gelen, terör devleti İsrail’in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, İsrail Ekonomi Bakanı’nın en kısa zamanda Türkiye’yi ziyaret edeceğini belirterek, “İsrail ile Türkiye arasında 8 milyar dolar ticaret hacmine birkaç yılda ulaşabiliriz. İki ülke arasındaki ticaret ikiye katlanabilir, katlanmalı” demişti.

Kıbrıs meselesine de değinen Naeh, Kıbrıs meselesi çözümünün Türkiye ile İsrail arasındaki enerji alanında işbirliğine de katkı sağlayacağını söyleyerek, Kıbrıs meselemize de burnunu sokmuştu.

GÖZAT  Ökem: Türkiye İle İsrail, Birçok Sektörde Birbirini Tamamlıyor

Katılım Başvurusu Ücretli ve Kabul Olmazsa İade Yok

Heyete başvuru onaylanmazsa yatırılan paranın iadesi yapılmıyor. TİM, mailde “Uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımızın katılmalarında yarar görülmektedir” ifadelerine yer veriyor.