İşgalci İsrail Mescidi Aksa Bekçilerinden 6’sını Daha Göz Altına Aldı

Siyonist İşgal güçleri dünden bu yana Mescid-i Aksa’da çalışan görevlileri hedef almayı sürdürerek, görevlilerden toplam 10 kişiyi gözaltına aldı ve 4’ünü serbest bıraktı.

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa bekçilerinden birçoğunun evine baskın düzenlediği ve Halil Et-Terhuni, Mühenned İdris, Samir El-Kubbani, Kasım Kemal, Üsame Sıyam ve Ahid Cevde’yi gözaltına alarak Kudüs’teki güvenlik merkezlerine götürdüğü bildirildi.

GÖZAT  İşgalci İsrail Polisi Mescidi Aksa'nın 3 Muhafızını Göz Altına Aldı

İşgal güçleri dün Mescid-i Aksa bekçilerinden Süleyman Ebu Meyyale, Luey Ebu’s-Saad, Hamza Nimr ve Arafat Necib’i gözaltına almıştı.

Mescid-i Aksa bekçilerinin işgal rejimi arkeologlarından bir grubun Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskın sırasında arkeologlardan birinin Mescid-i Aksa’dan taş çalma girişimine engel oldukları için gözaltına alındıkları ifade edildi.

GÖZAT  Siyonist İsrailli Arkeolog'dan Mescidi Aksa'da HIRSIZLIK

Söz konusu arkeolog ayrıca üst rütbeli bir işgal subayı eşliğinde El-Mervani Musallası’na girmek istemiş, buna karşı çıkan Mescid-i Aksa bekçileri işgal güçlerince darp edilmiş ve Mescid-i Aksa Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani de birkaç kez işgal güçlerince itilmişti.

Bu arada, Kudüslü gençlerin sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla çağrıda bulunarak bugün sabah namazında Mescid-i Aksa’ya giderek gözaltına alınan bekçilerin yerine Mescid-i Aksa’da nöbet tutmaya davet ettikleri kaydedildi.