Trump İlk Ziyaretini İsrail’e Yapacak

Siyonist basında çıkan haberlere göre Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in resmi başkenti olarak tanıyacağı açıklandı.

Amerikan başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ün 1967 yılında Siyonistler tarafından işgaline denk gelen günlerde yani Kudüs’ün işgalinin tam 50. Yıl dönümünde İsrail’e giderek Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı açıklandı.

GÖZAT  Amerika Savunma Bakanı SİYONİST İSRAİL'DE

Times of Israel gazetesinin Beyaz Saray yetkililerine dayandırdığı açıklamaya göre Amerikalı yetkililer, Trump’ın 25 Mayıs’ta Brüksel ile başlayacağı ilk yurt dışı ziyaretleri öncesinde Kudüs’ün İsrail tarafından işgalinin yıldönümü olan 23-24 Mayıs tarihlerinde İsrail’e gitmesi için hazırlıklara başlamış bulunuyorlar.

Buna göre Trump, yurt dışı programlarına 21 Mayıs tarihinden itibaren oluşacak şekilde yeniden şekil verecek.

GÖZAT  Siyonist Trump, Kudüs’ü İsrail’in Başkenti İlan Edecek

Siyonist rejim Kanal 2 televizyonu, Amerikan başkanı Donald Trump’ın Mayıs’ın son haftasında bir geceliğine de olsa İsrail’e gideceğini aktarmıştı. Siyonist dışişleri bakan yardımcısı Tzipi Hotolevy ise Siyonist rejim ordu radyosuna yaptığı açıklamada Trump’ın İsrail’e gelmesi ile ilgili bütün hazırlıkların son aşamaya geldiğini belirtti.

GÖZAT  Trump Filistin-İsrail SÖZDE BARIŞ Oyununda Israrcı

Siyonistlerin Kudüs işgali 1948 yılında başlamış ve 1967 yılında Kudüs’ün doğusunu da işgal ederek Kudüs’ü bir bütün olarak İsrail’in başkenti ilan etmişlerdi.

Dünya devletleri ve Birleşmiş Milletler ise Kudüs’ün doğusunun 1967 sınırları dışında kaldığını gerekçe göstererek doğu Kudüs’ün işgalini Filistin devleti için öngörülen sınırların ihlali olarak tanımlamış ve Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımamışlardı.

GÖZAT  Ürdün BM Temsilcisi: Amerika'nın Kudüs Girişimi BÖLGEYİ ATEŞE VERİR

Donald Trump, başkanlık propagandaları döneminde seçilmesi halinde Tel Aviv’deki Amerikan büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma vaadinde bulunmuş ve Kudüs’ü İsrail’in resmi başkenti olarak tanıyacağını ilan etmişti. Trump, göreve geldikten sonra hem Ürdün Kralı hem de Mısır’ın darbeci lideri Sisi ile bu konu hakkında görüş alışverişlerinde bulunmuştu.

Trump’ın 23-24 Mayıs’ta gerçekleşmesi beklenen İsrail ziyaretinde Kudüs’ü İsrail’in resmi başkenti olarak tanıdığını ilan edeceği fakat Tel Aviv’deki Amerikan büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma gibi adım atmayacağı ileri sürüldü.