Siyonist Trump, Kudüs’ü İsrail’in Başkenti İlan Edecek

Gazete verdiği bilgide, Trump’ın Mayıs ayı sonlarında Tel Aviv’e yapacağı ziyarette Kudüs’ü başkent olarak ilan etmesinin beklendiğini belirterek, Beyaz Saray’ın da ziyaret için çalışmalar yapıldığı bilgisini verdiğini ifade etti.

GÖZAT  Trump, Siyonist Rejimi DAHA DA AZDIRDI!

Gazeteye göre, bölgedeki barış görüşmelerinin harekete geçmesi için Trump’ın İsrail’in yanında bir Filistin devleti kurulmasına destek verdiğini ifade edeceğini yazdı.

ABD, 1948’de işgal edilen Filistin toprakları üzerinde işgal rejiminin kurulmasından bu yana Kudüs üzerinde hiçbir tarafın otoritesini tanımama politikası izledi.

GÖZAT  Trump - Netanyahu Uyumu = YENİ İŞGALLER

ABD Başkanı Trump, seçim kampanyasında Tel Aviv’deki büyükelçilik binasını Kudüs’e taşıma sözünü vermiş, onun bu çıkışı Filistin’de büyük tepkilere neden olmuştu.

Önümüzdeki ayın sonlarında Tel Aviv’i ziyaret edecek olan Trump’ın Filistin Yönetimi’ni de ziyaret etmesi bekleniyor.

GÖZAT  Trump'ın Yeni İsrail Elçisi Friedman Kimdir ve Ne İstiyor?

Trump’ın işgal rejiminden sonra bölgedeki olası bir barış sürecinde önemli rol oynayacak olan Ürdün ve Suudi Arabistan’ı da ziyaret etmesi bekleniyor.

Diğer taraftan Trump, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas, işgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu ve bazı Arap liderlerini bir araya getirmeden önce önümüzdeki hafta Mahmud Abbas’ı kabul etmesi bekleniyor.