TERÖR Rejimi, 25 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı!

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka’nın birçok bölgesine baskın düzenleyerek 25 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Cenin kentinin güneyindeki Yabed beldesine baskın düzenlediği ve dört kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Yabed’de Muhammed Bessam Ba’cavi, Zeyd Ahmed Ba’cavi, Ahmed Ba’cavi ve Muhammed Cevabira’yı gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin dün akşam geç saatlerde Abdullah Ebu Talib isimli genci şehit ettiği El-Celeme kontrol noktası çevresindeki tarım arazilerinde arama yaptığı kaydedildi.

Yerel kaynaklar ve görgü tanıkları, işgal güçlerinin şehit Salih El-Bergusi’nin annesi Süha El-Bergusi’yi gözaltına altına aldığını belirtti.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Süha El-Bergusi’nin erkek kardeşleri Zahi El-Bergusi ve Sahir El-Bergusi ile kardeşinin oğlu Lütfi’yi de gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal güçlerinin Ramallah’ta 10, Kuber beldesinde 5, Ebu Şuheydim köyünde 2, Kefer Nime beldesinde 3, Nablus’un doğusundaki Ruveycib beldesinde 3 ve Cenin’in güneybatısındaki Yabed beldesinde 4 kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.