Filistin’in Çalınan Haklarını Geri Almanın TEK YOLU DİRENİŞTİR!

El-Meyadin televizyonuna özel açıklamada bulunan “Filistin İntifadasına Destek Konferansı” Genel sekreteri Hüseyin Emir Abdullahiyan, Tahran’da düzenlenmekte olan bu konferansın, Filistin’in bölünmesine neden olan balfor bildirisinin yayınlanışının 70. ve Kudüs’ün işgal edilişinin 50. yıl dönümünde yapılmakta olduğunu bildirdi.

“6. Filistin İntifadasına Destek Konferansı” bugün Tahran’da çalışmasına başlayacak ve yarın da devam edecektir. Bu konferansa 80 ülkeden bir çok heyet katılıyor.

İşgal rejimi İsrail’in saldırganlıklarının devam etmesine ve işgal altındaki topraklarda siteleşme çalışmalarını sürdürmesine değinen Abdullahiyan “Filistin İntifadasına Destek Konferansı”nın İslam İnkılabı Rehberinin mesajıyla çalışmasına başlayacağını ve konferansta önemli kararların alınacağını bildirdi.

Filistin İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halid el-Bataş de bu konuda yaptığı açıklamada, siyonist İsrail rejimi ile müttefik olan Arap ülkeleri liderlerinin her birinin gerçekte kendi ölüm fermanlarını imzaladıklarını belirtti.

“Filistin İntifadasına Destek Konferansı” bugün Tahran’da İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricaninin başkanlığında ve İslam İnkılabı Rehberinin Bildirisinin okunmasıyla çalışmasına başlıyor.