VENEZUELA Lideri Maduro MÜSLÜMAN Yöneticilere: Yerin Dibine Batsın Kınamalarınız!

Venezuela eski lideri Hugo Chavez yerine yönetim bayrağını devralan Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Siyonist işgal rejiminin Filistin’deki katliamları için başta Arap dünyası olmak üzere tüm dünyaya çağrı yaptı. Venezuela Devlet Başkanı Maduro’nun açıklamaları şöyle:

Müslüman Yöneticilere: Ne Zamana Kadar Susacaksınız?

Maduro işbirlikçi Arap – Müslüman yöneticilere seslenerek Filistin’de yaşanan katliama ne kadar sessiz kalacaklarını ve bu vahşeti daha ne kadar sadece izleyeceklerini şu ifadelerle belirtti:

“Filistin’den Müslüman, Hıristiyan ve farklı dinden ve kültürden insanlar var. Çağrım bölgedeki Arap halkına ve liderlerine; Ne zamana kadar katliama sessiz kalacaksınız? Filistinli kardeşlerinizin katliamını izlemeye devam mı edeceksiniz? Arap halkları ne zaman uyanacak? Ve Arap liderleri. Ne zaman uyanıp Filistin halkının sesine ses vereceksiniz?”

Filistin Halkının Katillerine Kınama Yetmez: İCRAAT!

Venezuela’nın Şerefli lideri Maduro, Müslüman ülke yöneticilerinin göstermelik sözlü kınamalarından İslam Aleminin ve Dünya Halklarının bıktığını belirterek şunları söyledi:

Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız! Yerin dibine batsın uluslararası protokolünüz! Artık harekete geçmelisiniz. Filistin halkının katillerine cevap vermelisiniz. Durdurmalısınız! Venezuela Devlet Başkanı olarak size sesleniyorum; Yeter artık! Resmi açıklamalarınızdan öteye gidemiyorsunuz, o kadar. Ses tonumdan dolayı kusura bakmayım çok derinden konuşuyorum. İçimde saklı olan acı ve öfke beni bu şekilde konuşturuyor.

Filistin Halkının Katledilmesi Bana Acı Veriyor!

Boş kınamalar ve endişe duyulduğuna dair söylemlerden artık bıkıldığını belirten Maduro

Filistin halkına yapılan katliama seyirci kalmak bana acı veriyor. Artık ölümlere alışmışlar. Dünya katliam karşısında kör ve sağır olmuş! Çoğu korkak liderler de resmi bir yazı geçip olaylardan üzüntülerini belirtip kınıyorlar, o kadar. “Saldırıyı lanetliyoruz” sadece bu. “Çok endişe duyuyoruz” bir de bu. Mesele bitiyor onlar için. Yeter be artık yeter! Venezuela artık yeter diyor.