SİYONİST Güçlerden MESCİDİ AKSA İçin Yeni TAKTİKLER

Yerleşimci çeteler tarafından Mescid-i Aksa’ya perşembe günü ciddi ve benzeri görülmemiş olarak yapılan saldırıda 4 tehlikeli duruma dikkat çekildi.

İlk gelişme ibadet edenlerin önünde Aksa camisinin kapatılmasıydı. Buna, İsrailli polis komutanı Yurim Levy, bazı üst düzey yetkililer ve “haham”ların liderliğindeki yerleşimci çeteler eşlik etti.

İkinci gelişme, aşırılık yanlısı işgal hükümeti tarım bakanı Uri Ariel tarafından, El-Aksa’ya Facebook sayfasında yayınlanan video ile geniş bir katılım için çağrısında bulunmasıydı.

Üçüncü gelişme, yerleşimciler ilk kez, Aksa’ya yapılan baskın sırasında iddia edilen tapınak hikayesini anlatmak için işgal güçlerinin korunması altında hoparlör kullandı.

Dördüncü gelişme, bir çift Yahudi yerleşimcinin Aksa Camii’ne girip, onun videoya alınması ve bunun sosyal medya siteleri aracılığıyla yayınlaması oldu.

Kudüs’teki muhabir, İsrail medyasında, Yahudi çiftin aşırılık yanlısı “Tapınak” grubuna üye olduğunu ve evlilik töreni provası olduğunu bildirdi.

Nişanlı çift ve onun grup arkadaşı Sarah Lorkat’a  işgal güçlerinden bir polis memurunun eşlik ettiği aktarıldı.

Şu ana kadar Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi perşembe günü Aksa’da yaşanan bu çirkin saldırılarla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.