AKSA Hatibi: Baskınlar Gerçekleri Değiştirmez!

Cuma hutbesini irad eden Şeyh İkrime Sabri, baskınların, saldırıların ve karışıklığın Yahudilere Mescidi Aksa’da hak kazandırmayacağını söyledi.

Şeyh Sabri hutbesinde, Aksa’nın daha önce olduğu gibi şimdi de alemlerin Rabbi olan Allah tarafından Müslümanlara verildiğini, dolayısıyla buradaki bir karış topraktan bile ödün verilmeyeceğini ifade etti.

Şeyh Sabri devamla “Bugün Şaron’un Mescidi Aksa’ya baskın yapmasıyla başlayan Aksa İntifadası’nın yıldönümünü yaşıyoruz. Bugünlerde Yahudi bayramları bahanesiyle baskınlar sürüyor. Aksa’yı çevreleyen tehlikeler ise artarak devam ediyor. Siyonistler yüzlerce kişiyle Aksa’ya girip hürmetini çiğniyor. Hatta içki şişeleriyle Aksa’nın avlusuna girdiler. Ancak bütün bunlar onlara burada hak kazandırmayacaktır” dedi.

Amerika’nın mülteciler sorununu ve ardından Filistin davasını tasfiye etmek için UNRWA’ya yardımlarını kesmesini sert bir dille eleştiren Şeyh Sabri, bu adımın Araplara ve Filistinlilere atılmış bir tokat olan Yüzyılın Anlaşması’nın bir parçası olduğunu kaydetti.