NABLUS’ta Mescidi Aksa İçin İNSAN ZİNCİRİ

Etkinliği düzenleyenlerden Filistinli genç aktivist Kuteybe Azzam yaptığı açıklamada, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’daki uygulamalarını protesto için düzenlenen etkinliğe gençlerin ve üniversite öğrencilerinin daha çok ilgi gösterdiğini söyledi.

İnsan zinciri eyleminin Mescid-i Aksa’ya destek etkinliklerinden biri olduğunu kaydeden Azzam, Mescid-i Aksa’nın maruz kaldığı uygulamaların yeni bir emrivaki durumun ön adımları olduğunu ve Müslümanları Mescid-i Aksa’dan daha da uzaklaştıracağını ifade etti.

Etkinliğe katılanların işgalcilere karşı direnişin tırmandırılmasını isteyen pankartlar taşıdıkları ve sloganlar attıkları belirtildi.

Eylem sırasında, işgal yönetiminin Mescid-i Aksa kapılarına yerleştirdiği elektronik kapıların bir maketi de sergilenerek işgalcilerin bu uygulaması da protesto edildi.

İşgal rejiminin Mescid-i Aksa’ya yönelik yeni uygulamalarını protesto gösterilerinin yaygınlaşmaya başladığı, Batı Yaka’nın birçok bölgesi ile Arap ve İslam ülkelerinde gösteriler düzenlendiği bildirildi.