123 Siyonistten Mescidi Aksa Avlusunda AYİN

123 İsrailli, El-Aksa’nın kapılarından biri ve 1967’den beri İsrail polisine tabi olan Megaribe Kapısı tarafından, El-Aksa Camii avlularını bastı.

GÖZAT  Siyonistler Mescidi Aksa'da Ayin Yapmak İstiyor

İsrail işgal polisinin “sabah baskınlarının” bir parçası olarak El-Aksa’daki avlulara girerken 123 yerleşimci ve Yahudi öğrenciye tam koruma sağladığı öğrenildi.

Yerleşimciler el-Aksa eteklerinde ayinler yaptı, Işgal polisi saat 11.00’den önce (Kudüs’ün saatinde) “Megaribe Kapısı” nı kapattı.

GÖZAT  Siyonist İsrail'i Bayramda EYLEM KORKUSU SARDI

Kapının dışında da dualar ve ayin ritüelleri yapıldı, bu ritüllerin yönlendirildiği ve “Zincirin Kapısı” çıkışına kadar belirli bir rota içinde yapıldığı söylendi.

Aksa’ya baskın yapanların sayıları gün boyunca artıyor, ayinler özellikle de akşam yemeğinden sonra başlıyor ve gruplar tarafından ayin yapılması çağrısında bulunuluyor, işgal polisi de tüm bunlara izin veriyor.

GÖZAT  Siyonist Mahkemeden Yahudilere Mescidi Aksa'da AYİN İZNİ

Kudüs Çalışmaları Merkezi, Mart ayında Kudüs’teki El Aksa Camii avlusunda 782 İsraillinin yer aldığını bildiren veriler yayınladı.

Merkez, El Aksa’ya İsrail istihbaratının 93 üyesi, İsrail işgal polisi ve askerleri, 327 Yahudi öğrenci ve 1358 yerleşimcinin sızdığını açıkladı.