Siyonistler Kuzey Afrika’yı Da PARÇALAMAK İSTİYOR

NATO’nun Libya müdahalesinde önemli rol oynayan Fransız Siyonist Bernard Henry Levy, Kuzey Afrika’daki İslam ülkelerinde kaos ve kargaşa eylemleri için kolları sıvadı.

Fransız Siyonistlerden Bernard Henry Levy ve müttefiği eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Kuzey Afrika’daki bölünmüşlük halini daha da derinleştirmek için harekete geçti. Siyonistlerin hedefi, özellikle de Cezayir, Tunus ve Libya’daki ayrılıkçılar üzerinden bölgede kaos çıkartmak.

GÖZAT  Korsan İsrail'in Fas Üzerinden Cezayir Girişimi

Cezayir 24’ün haberine göre Levy’nin organizatörlüğünde, bölgedeki ayrılıkçı liderlerin katılımıyla Tunus’un başkentindeki bir otelde gizli bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya Cezayir’deki Kabil bölgesinin bağımsızlığını talep eden Bağımsız Kabil Hareketi Mak, İktidardaki Nida Tunus Partisi’nden ayrılan eski Genel Sekreter Muhsin Merzuk’un kurduğu Tunus Projesi Hareketi ve devrimden sonra kurulan Afak Tunus Partisi temsilcilerinin katıldığı öğrenildi. Levy, ülkeye giriş yasağı olduğu için toplantıya bizzat katılamadı.

GÖZAT  Müslüman Ülkeler İsrail İçin Sıraya Girdi: İsrail Heyeti Fas'ta

Merzuk’un Sarkozy ve Levy’le olan yakın bağının yanı sıra Cezayir’deki MAK lideri Ferhat Mehenni’yle de güçlü ilişkisinin olduğu biliniyor.

Cezayir 24’e göre Merzuk ve Mehenni, Kuzey Afrika’yı özellikle de Cezayir’i parçalamak için bazı körfez ve batılı ülke istihbaratçılarının belirlediği ajandaya uygun olarak hareket ediyor.

GÖZAT  Libya-İsrail Konferansı Haziran'da Rodos'ta Başlıyor

Cezayir hükümeti, İsrail, körfez ve batılı ülkelerin aksine Libya’daki krizin en kısa sürede çözüme kavuşturulmasını istiyor. Çünkü Libya’da devam eden siyasi kaos ve güvenlik sorunları, Cezayir için büyük bir endişe kaynağı oluşturuyor.

Levy organizatörlüğünde Tunus’ta düzenlenen gizli toplantının hedefleri arasında 18 Nisan’da Cezayir’de düzenlenecek olan Libya’ya komşu ülkeler toplantısını başarısızlığa uğratmak yer alıyor.