Siyonistler Kudüs’te Yeni Planlarının Peşinde

Söz konusu konutların Kudüs’teki Yahudi yerleşkelerinde ve Yeşil Hat dışında kalan Yahudi mahallelerinde inşa edilecekleri kaydedildi.

İşgal rejiminde yayınlanan Israel Hayom gazetesi dünkü sayısında, Kudüs’teki işgal belediyesine bağlı Planlama ve İnşaat Yerel Komitesi’nin önümüzdeki Çarşamba günü Gilo Yahudi Yerleşkesi’nde 2600, Givat HaMatos Yahudi Yerleşkesi’nde 2600 ve Ramat Shlomo Yahudi Yerleşkesi’nde 400 yeni konut inşasını onaylayacağını yazdı.

Gazete, Kudüs Belediye Başkan Yardımcısı ve Planlama ve İnşaat Yerel Komitesi Başkanı Meir Turgeman’ın “Kudüs’te bize ne yapmamız gerektiğini dikte etmeye çalışan BM ve bir başkasına tepkiyle hareket etmiyorum. ABD’deki yeni hükümetin sekiz yıllık Obama yönetimi sırasında oluşan konut açığını gidermek için bize güçlü bir destek vermesini bekliyorum” dediğini ifade etti.

Kudüs’teki işgal belediyesi Donald Trump’ın ABD Başkanı seçilmesinin ardından yaptığı açıklamada, Obama yönetiminin tepkisinden korkularak bekletilen onlarca konut projesinin çekmecelerden çıkarılacağını belirtmişti.