Siyonistler İyice Azıttı: Mescid-i Aksa’ya Yahudi Tapınağı!

Terör ve işgal devleti Siyonist İsrail rejimi parlamentosu milletvekillerinden Itamar Ben Gvir, Mescid-i Aksa’ya Yahudi tapınağı yapma vaktinin geldiğini söyledi.

Sık sık Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarıyla tanınan İsrail parlamentosu üyesi Itamar Ben Gvir, bugün yine beraberindeki kalabalıkla Mescid-i Aksa avlusuna çıktı.

Irkçı İsrail rejimi milletvekillerinden Itamar Ben Gvir,  rejimin silahlı güçlerinin eşliğinde yaptığı açıklamada Mescid-i Aksa’nın avlusuna bir Yahudi sinagogu yapılmasının zamanının geldiğini söyledi.

Fanatik siyonist yerleşimcilerden oluşan bir grup, yarın ırkçı İsrail rejiminin kuruluşunun yıldönümü dolayısıyla Yahudileri Mescid-i Aksa avlusunda toplanmaya çağırmıştı.

Irkçı İsrail rejimi silahlı güçleri bu amaçla Mescid-i Aksa’nın Babu’l Meğaribe kapısını açmış ve aşırı dinci Yahudilerin Mescid-i Aksa avlusunda toplanmalarını sağlamıştı.

Irkçı İsrail rejimi silahlı güçleri, dünki  kışkırtıcı eyleme tepki gösteren Filistinlilere plastik mermi ve gaz bombaları ile saldırdı.

Filistin topraklarının İngiltere’nin işgali altında bulunduğu dönemde dünyanın çeşitli bölgelerinden Filistin’e taşınan Yahudilerin kurduğu Siyonist çeteler, 1948 yılında İsrail devletinin kurulduğunu ilan etmişti. Bazı İslam ülkelerinin ırkçı İsrail rejimi ile ilişkilerini normalleştirmesi ve Filistin topraklarının işgalinin devlet kurularak tescil edildiği bu tarihi “İsrail’in milli günü” olarak kutlaması, siyonist rejimi Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırganlığını arttırma konusunda cesaretlendiriyor.