Şeyh İkrime Sabri: Mescidi Aksa ÜMMETİN SINAVI!

Şeyh Sabri yaptığı açıklamada, “Bu zalim ve tehlikeli kapıları kabul edecek bir Filistinli bulamazsınız. Filistin halkının bu kapılardan içeri girmeme ısrarı ve uygulamaya karşı direnişi karşısında işgal rejimi bu kapıları yakında kaldırmak zorunda kalacaktır.

Şu anda olup bitenler ibadet özgürlüğüne karşı yapılmış bir saldırı, Mescidi Aksa’yı zaman ve mekan olarak ikiye böldükten sonra orayı tamamıyla ele geçirme operasyonudur. Ancak Filistinlilerin ayaklanması bunu engelledi ve Siyonist rejimin planını suya düşürdü” dedi.

Sabri, son bir hafta içinde Mescidi Aksa ve Kudüs’te meydana gelen olaylarla, bu olaylarda üç kişinin şehit olması ve yüzlercesinin de yaralanmasının Aksa’nın tehlike de olduğu ve dolayısıyla onu kurtarmak için harekete geçmek gerektiği konusunda Filistinliler kadar İslam ümmeti için de bir sınav olduğunu söyledi.

Müslüman ülkelerin yöneticilerinin kayıtsız tavırlarını da eleştiren Sabri, “Görünen o ki Arap yetkililer hâlâ uyuyor ve Aksa’da olup bitenden habersiz gibi davranıyorlar. Bu uyku Siyonist rejimin saldırıları için can simidi ve yeşil ışıktır.”