Home / Siyonist İsrail / Siyonistler 14 Yaşındaki Ebu Riyale’yi Gözaltına Aldı

Siyonistler 14 Yaşındaki Ebu Riyale’yi Gözaltına Aldı

Adem Ebu Riyale. Kudüs’ün doğusundaki evlerinde anne babası ve 6 kardeşiyle birlikte yaşıyor. 14 yaşında ve sekizinci sınıfa gidiyor.

Adem 10 Şubat 2019 tarihinde yani doğum gününe iki hafta varken sabah 4’te bütün çocukların olması gereken yerde yani yatağında uyuyordu. Aniden 20 kadar Siyonist Polis kapıya dayandı. Adem’i alıp götürdüler.

Anne ve baba polislerin söylediği yere, Selahaddin Caddesi Polis Karakoluna giderek oğullarının akibetini sordu. Ancak çocuklarının orada olmadığı söylendi. Ta ki saat öğle 12.30’da şanse eseri oğullarını polisler eşliğinde tuvalete giderken gördüler.

Adem dokuz saat sorguda kaldı. Yanında ailesi ya da avukatı olmadan sorgulandı. 11 saat tutuklu kaldıktan sonra öğle saat 3.00 sularında serbest bırakıldı. Bu süre zarfında kendisine yiyecek verilmedi.

Ancak serbest bırakılma kararı ev hapsi kararıyla birlikte verilmişti. Dört günlük ev hapsinin ardından ancak ebeveynlerinden birisi yanında olmak şartıyla okula gitmesine izin verildi. 22 Şubat’ta da hayatı normale döndü. Adem neden tutuklandığını bilmiyor.

Anlattıklarımız Kudüs’ün doğusunda yaşayan Filistinliler için sıradan bir hikaye. İsrail polisi hak ihlallerine devam ediyor. Yaşı küçük çocuklar göz altına alınıyor. Yanlarında aileleri ya da avukatları olmaksızın sorgulanıyor. Haklarını bilmiyorlar. Aileleriyle görüşmelerine izin verilmiyor. Siyonist polislerin bu uygulaması sadece Filistinliler için. Filistinlilere her türlü muamele mubah görülüyor.