Home / Filistin / Filistin Şehitler / 1 GENÇ Daha Siyonistler Tarafından ŞEHİT Edildi

1 GENÇ Daha Siyonistler Tarafından ŞEHİT Edildi

İşgal güçleri Gazze Şeridi'nin kuzeyine yer alan Zikim bölgesine gizlice sızdığı iddiasıyla Filistinli bir genci şehit ettiğini ve şehit gencin naaşının elinde silah olduğunu açıkladı.

İşgalcilere ait Hadshot 24 sitesinde yayınlanan konuyla ilgili haberde, Filistinli bir gencin Gazze Şeridi sınırını 500 metre geçerek 1948’de işgal edilen topraklardaki Zikim bölgesine sızdığını ve işgal güçleriyle silahlı çatışmaya girdiğini öne sürdü.

Haberde, Filistinli gence sınırda konuşlu bir işgal tankından top atışı yapıldığı ve gencin ayrıca işgal ordusuna ait insansız hava aracı tarafından hedef alındığı belirtildi.

GÖZAT  Trump'ın Özel Ekibine 11 Siyonist

İşgalcilere ait sitede yayınlanan ve Filistinli gence ait olduğu iddia edilen fotoğrafta, bir kişinin kanlar içinde yerde yattığı ve yanında da Kalaşnikof marka tüfek olduğu görüldü.

İşgal ordusu, bu sabah yayınladığı bildiride Gazze Şeridi’nden işgal güçlerine ateş açıldığını ve işgal güçlerinin de ateşe karşılık verdiğini ileri sürmüştü.

İşgal ordusu sözcüsü açılan ateş sonucu işgal askerlerinden ölen ya da yaralanan olmadığını belirtirken, Filistin tarafından henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.