Home / Filistin / Filistinli Esirler / SİYONİST Rejim Cezaevine Saldırdı – 15 ESİR Yaralı…

SİYONİST Rejim Cezaevine Saldırdı – 15 ESİR Yaralı…

Terör rejimi İsrail askeri güçlerinin işgal altındaki Filistin topraklarında yer alan Nakab Çölü’ndeki bir cezaevine düzenlediği saldırıda 15 Filistinli esir yaralandı.

Irkçı rejim cezaevi idaresi, HAMAS üyesi bir Filistinli esirin cezaevinde siyonist rejimin iki subayını bıçakla yaraladığını iddia etti.

Bu arada  Filistin Esirler Araştırma Merkezi, işgal zindanlarında sağlığının kötüleşmesi üzerine hastaneye kaldırılan ve kısa süre sonra hayatını kaybeden, Gazze’nin Şati Mülteci Kampı ahalisinden esir şehit Faris Ahmed Muhammed Barud’un cenazesinin ailesine teslim edilmesi için işgal yönetimine uluslararası çapta baskı yapılması çağrısında bulundu.

Filistin Esirler Araştırma Merkezi’nin Basın Sözcüsü Riyad El-Aşkar, işgal yönetiminin yaklaşık bir buçuk ay önce hayatını kaybeden Faris Barud’un cenazesini hâlâ ailesine teslim etmediğini ifade etti. El-Aşkar, çeşitli sağlık sorunları ve hastalıkları olan ve tedavisi sürekli ihmal edilen Barud’un sağlığının iyice kötüleşmesi üzerine Soroka Hastanesi’ne kaldırıldığını ve hastaneye kaldırılmasından kısa bir süre sonra da hayatını kaybettiğini dile getirdi.

El-Eşkar,  23 Mart tarihinin aynı zamanda onun tutuklanmasının yirmi dokuzuncu yıl dönümü olduğunu, annesinin ise yıllarca onu kucaklamayı hayal ettiğini ama bu hayaline kavuşamadan iki yıl önce vefat ettiğini hatırlattı.