Home / Siyonist İsrail Boykot / SİYONİST Rejim BOYKOT Faaliyetlerini Engelliyor
SIYONIST Rejim BOYKOT Faaliyetlerini Engelliyor

SİYONİST Rejim BOYKOT Faaliyetlerini Engelliyor

Sol çizgideki bir siyonist gazete olan ve İbranice yayınlanan 972 gazetesinin yayınladığı bir habere göre işgal rejiminin İç Güvenlik Bakanı Gilad Erdan, İsrail'i Boykot Girişimi (BDS)'ne destek veren İsrailliler hakkında istihbarat bilgileri toplanmasına ve bu kişilerin kara listeye alınmasına imkân veren bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor.

Söz konusu gazetenin bugünkü sayısında yayınlanan haberde Erdan’ın planının BDS’ye karşı savaşı amaçladığı ifade edilerek İsrail’deki ifade özgürlüğüne aykırı olduğu vurgulandı.

Gazetenin haberinde Erdan’ın askerî istihbarat merkezinde, boykot hareketine destek için çalışan yabancılar hakkında bilgi toplamak amacıyla bir ofis oluşturduğuna da dikkat çekildi.

Gazete, Erdan’ın boykot hareketine destek veren İsraillileri de kapsayacak şekilde faaliyet alanını genişletmek için bakanlığın bünyesinde bir izleme merkezi kurmayı amaçladığına dikkat çekti.

Haberde yargı yetkililerinin, Genel Güvenlik Bakanlığı’nın istihbarat bilgileri toplama yetkilerinin olmadığı gerekçesiyle bakan Erdan’ın söz konusu girişimlerine karşı çıktıkları ifade edildi.