SİYONİST Rejimden 27 Kişiye Daha GÖZALTI!

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Batı Yaka, Kudüs ve 1948’de işgal edilen topraklarda birçok bölgeye baskın düzenleyerek 27 Filistinliyi gözaltına aldı.

Hamas’ın parlamento grubu “Değişim ve Islah”ın Ramallah’taki ofisinden yapılan açıklamada, işgal güçlerinin bu sabah 66 yaşındaki milletvekili Muhammed Ebu Tayr’ı yeniden gözaltına aldığı kaydedildi.

Açıklamada, Kudüs’ten Ramallah’a sürgüne gönderilen milletvekilinin El-Bire kentinin güneyinde yer alan Ümmü’ş-Şerayit Mahallesi’ndeki evinde gözaltına alındığı belirtildi.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde eski esirlerden İzzeddin Ebu Diye’yi Tulkerem kentinin doğusunda yer alan Nuru Şems Kampı’ndaki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca Cenin kampından 5 kişiyi, Cenin kentinden 2 kişiyi, Kalkiliya’nın doğusundaki Azun beldesinden 2 kişiyi ve Kalkiliya kentinden 2 kişiyi, Ramallah kentinden de bir aktivisti gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal güçlerinin ayrıca Tulkerem’den iki kişiyi, kentin kuzeyindeki Sayda beldesinden bir genci, Kudüs’ün kuzeybatısındaki El-Cedire beldesinden bir kişiyi ve Eriha’nın kuzeydoğusundaki El-Uca köyünden de bir kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin El-Halil’in doğusundaki Beni Naim beldesinden bir kişiyi, El-Arrub Kampı’ndan eski esir Kerim Ebu Sel’i, kentin kuzeyindeki Surif köyünden iki genci ve güneydeki El-Fevvar Kampı’ndan bir kişiyi gözaltına aldığını söyledi.