SİYONİST Projeyi ARAP Rejimleri Finanse Edecek

Siyonist Netanyahu’ya yakın “Israel HaYom” gazetesinin yayınladığı ABD’nin Yüzyılın Anlaşmasına göre Batı Şeria ve Kudüs, İsrail egemenliğine bırakılıyor. Skandal anlaşmayı ABD ve İsrail’in yanısıra S. Arabistan, BAE ve Mısır destekliyor.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya yakınlığıyla bilinen Israel HaYom gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump’ın İsrail-Filistin meselesinin çözümü konusunda Haziran ayında açıklaması beklenen, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Mısır’ın da destek verdiği belirtilen “Yüzyılın Anlaşması” planının resmi olmayan maddelerini yayımladı. 

Siyonist projeye göre Batı Şeria’da yer alan Yahudi yerleşim birimleri dışındaki topraklar ile Gazze Şeridi’nde “Yeni Filistin” adlı bir Filistin devleti kurulacak. 

Para, Arap Rejimlerinden

Mali olarak destek sağlayacak ülkeler, başta ABD olmak üzere Avrupa Birliği (AB) ve petrol üreticisi Körfez Arap ülkeleri olacak. Destekleyici ülkeler, Yeni Filistin’deki ulusal projeler için 5 yıl boyunca 30 milyar dolarlık bir bütçe sağlayacak.

Bu bütçeyle işgali meşrulaştıracak izole Yahudi yerleşim birimleri ile büyük yerleşim yerlerinin İsrail’e bağlanması maliyeti de karşılanacak.

Petrol üreticisi Körfez Arap ülkeleri ise fonun yüzde 70’ini karşılayacak. Bu yüzde 70’lik oran ülkelerin petrol gelirlerine göre belirlenecek.