SELFİT Eyleminde Yaralanan Siyonist HAHAM Da Öldü!

İşgal yönetimi dün Selfit vilayetindeki Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarında gerçekleştirilen bıçaklama ve ateş açma eyleminde yaralanan haham Achiad Ettinger’in hayatını kaybettiğini açıkladı.

Haham Ettinger’in ölümüyle Selfit eyleminde hayatını kaybeden işgalci sayısının üçe yükseldiği kaydedildi.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, haham Ettinger’in dünkü eylemde aldığı yaranın etkisiyle hayatını kaybettiğini yazdı.

İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalı, Nablus’un güneyindeki Eli Yahudi Yerleşkesi sakinlerinden 47 yaşındaki haham Achiad Ettinger’in Selfit’in kuzeyindeki Ariel Kavşağı’nda dün gerçekleştirilen eylemde yaralandığını belirtti.

Haberde, eylem sırasında yaralanan bir başka Yahudi yerleşimcinin de durumunun ağır olduğu ve hastanede yoğun bakımda tutulduğu kaydedildi.

Bu arada, İsrail konusunda uzman Filistinli araştırmacı yazar Salih En-Neami, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki sayfasında yaptığı açıklamada, haham Ettinger’in askeri haham olduğunu ve Eli Yahudi Yerleşkesi’ndeki askeri dini okulun sorumlusu olduğunu bildirdi.

Haham Ettinger’in Arap düşmanı fanatik bir şahsiyet olduğu, fanatik Yahudi yerleşimcilerden oluşan “Bedel Ödetme” çetesini desteklediği, Temmuz 2015’te Devabişe ailesinin evinin yakılmasını kutladığı ifade edildi.