ŞEHİT ve ESİR Yakınlarına Maaş Kesintisi

Gösteriye katılanlar hükümeti memur maaşları ile şehit ve esir ailelerinin alacaklarını daha fazla geciktirmeden ödemeye davet eden pankartlar taşıdı ve sloganlar attı.

Gösteriye katılan yüzlerce kişi ayrıca hükümeti Batı Yaka ve Gazze Şeridi memurları arasında ayrımcılık yapmamaya davet etti.

Filistinli beş grup; Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, Filistin Halk Partisi, Filistin Ulusal Girişim Hareketi ve Filistin Demokrat Birliği “Feda” ile Şehit ve Gazi Aileleri Ulusal Komitesi, Milli ve İslami Gruplar Esirler Komitesi, 2005 Sonuçları Komitesi memur maaşlarının ödenmemesini protesto için bugün Gazze’deki Başbakanlık binası önünde gösteri yapma çağrısında bulunmuştu.

Filistinli beş grup adına konuşan Abir El-Gul, Amerika’nın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan etmesi ve elçiliğini Kudüs’e taşıma kararı gibi son gelişmeler karşısında Filistin’de birlik ve bütünlüğü sağlamanın zorunlu hale geldiğini ifade etti.

El-Gul, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Gazze Şeridi’ne uyguladığı yaptırımları kaldırmasının önemli olduğunu dile getirdi.