Ramallah’taki Çatışmada İşgalciler 2 Genci YARALADI

Ramallah’ın kuzeyindeki Kuber beldesinde işgal güçleriyle yaşanan çatışmalarda iki Filistinli plastik mermiyle yaralandı.

İşgal güçlerinin Kuber beldesine baskın düzenleyerek Kuber ve Beytillu beldelerini birbirine bağlayan yolda çalışması yapması üzerine çatışma çıktığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Filistinlilerin üzerine ateş açtı, göz yaşartıcı bomba ve ses bombası attı.

İşgal güçlerinin beldelerine baskın düzenlemesine direnen Filistinli gençlerden ikisinin plastik mermiyle yaralandığı ve çok sayıda kişinin de işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği belirtildi.

Kuber Belediye Başkanı İzzet Bedvan, işgal güçlerinin bu sabah beldeye baskın düzenlediğini ve Kuber beldesini Beytillu beldesine bağlayan Es-Saade Caddesi’nde çalışma yaptığını, yolun Birinci İntifada’dan bu yana açık olduğunu ve bir yıl önce yolda ıslah çalışması yapıldığını söyledi.

Bedvan, gençlerden birinin yüzüne plastik mermi isabet ettiğini ve hastaneye kaldırıldığını, diğer yaralılara olay yerinde müdahale edildiğini bildirdi.