MÜSLÜMAN Liderlerin İsrail KATLİAMINA Sessizliği NEDEN?

Ve bugün… Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün üzerinden 8 gün geçip katliamlar yaşanırken Müslüman Liderlerde ne bir ses var ne de bir tavır… Daha kötüsü bazı Müslüman Ülkeler yürüyüşün başladığı günden beri gösterdiği bu yürüyüşü durdurma çabalarıdır.

Biz burada Müslüman Liderler ya da Arap Rejimlerinin tutumlarını tartışacak değiliz. Bunu zaten biliyoruz. Filistin halkı da zaten onlara umut bağlamıyor.

Tabii burada tavırlarını da doğru bulmuyor ve gerekçe bulma çabası içinde değiliz. Fakat bu defa sorgulamak istediğimiz Arap halklarıdır.

Ne oldu onlara? Bu sessizlik niye? 32 şehit düştüğü halde, Arap başkentlerinde Filistin halkıyla dayanışma gösterilerini hâlâ göremedik.

Burada şu haberi hatırlatmakta fayda var. İşgal rejimi basını, yürüyüş başlamadan önce Siyonist işgal hükümetinin Filistinlilerin öfkesini dindirmek için Mısır, Ürdün ve Filistin Yönetimi’yle görüşmeler yaptığını yazdı.

Soru şu: İslam Ülkeleri, halkları ümmetin ana meselesi olan davadan uzaklaştırmayı başardı mı? Bu tarihi dönemeçte Filistin halkı, arkasını dayayacağı Arap halklarının desteğinden mahrumdur.

Filistin halkı, daha önce görülmemiş bir şekilde Arap halklarının vurdumduymazlığıyla karşı karşıya olduğunu hissediyor. Bütün bunlara rağmen, bulduğu mikrofonlara konuşan Filistinlilerin “Araplar neredesiniz? Müslümanlar neredesiniz?” çığlıklarını duymak mümkündür.