Home / İslam Ülkeleri / MISIR Askeri 1 Filistinliyi ŞEHİT Etti

MISIR Askeri 1 Filistinliyi ŞEHİT Etti

Mısır ordusuna bağlı askerler bugün Gazze sınırlarında bir Filistinli'yi hedef alarak şehit ettiler.

42 yaşındaki Filistinli Vail Fuad Ebu Sultan, Mısır askerlerince kurşunla hedef alınarak şehit oldu.

Bu habere göre, Mısır askerlerinin Filistinliler’e doğru ateş açması, Sisi yönetiminin çocuk katili Siyonist rejim ile Filistin halkının bastırılması ve katliamında işbirliğini ortaya çıkıyor.

GÖZAT  Sisi De Bağımsız Filistin'i İstiyorMUŞ!

Gazze sakinleri, Mısır sınırındaki Refah Sınır Kapısı’nın daimi olarak açık tutulmasını istiyor.

Öte yandan, İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskınlar düzenleyerek 11 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, gözaltına alınanların işgal güçlerine ve Siyonist yerleşimcilere yönelik direniş eylemlerine katıldıkları için aranan kişiler olduğunu öne sürdü.

GÖZAT  MISIR: ABBAS Yönetiminin REFAH Talebi Olmadı

Başka bir habere göre, Onlarca Siyonist yerleşimci bu sabah işgal polisinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi kaynaklarının verdiği bilgiye göre, bu sabah 56 yerleşimci küçük gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya girdi.

İşgal polisinin Siyonist yerleşimcilere Mescid-i Aksa’ya girdikleri andan Es-Silsile Kapısı’ndan çıkışlarına kadar eşlik ettiği kaydedildi.