Home / Filistin / Mescidi Aksa / KUDÜS’teki Siyonist POLİS Şefinden AKSA’ya Baskın!

KUDÜS’teki Siyonist POLİS Şefinden AKSA’ya Baskın!

Kudüs’teki işgal polisi şefi Yoram Halevi, 1967’deki savaşta Kudüs’ün işgaline katılan bir grup eski askerle birlikte bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi’nden edinilen bilgiye göre, işgal polisi ve özel kuvvetler El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girerek baskına katılacakları korumak amacıyla Filistinlileri uzaklaştırdı.

İşgal polisi şefinin 1967’de Kudüs’ün işgaline katılan 85 eski askerin başında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği, baskın sırasında gruba işgal polisinden bir ekibin de görüntü almak amacıyla eşlik ettiği, bu sabah ayrıca 41 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği ifade edildi.

Halevi ve eski askerlerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda provokatif bir şekilde dolaştığı ve Mescid-i Aksa’da gergin anların yaşandığı kaydedildi.

Yahudi yerleşimciler de bu sabah işgal polisi ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Onlarca haham ve sözde heykel örgütleri önceki gün “Yahudi Şeriatında Heykel Dağı” isimli kitabın yayınlanması münasebetiyle düzenlenen törende Mescid-i Aksa’nın yıkılarak enkazı üzerine sözde heykelin inşa edilmesi çağrısı yaptı.