Home / Filistin / Filistin Şehitler / KUDÜS Direnişinde Yara Alan Genç ŞEHİT OLDU
KUDUS Direnisinde Yara Alan Genc SEHIT OLDU

KUDÜS Direnişinde Yara Alan Genç ŞEHİT OLDU

Filistin Sağlık Bakanlığı üç gün önce Mescidi Aksa’ya destek için Kudüs’ün Hızma Beldesinde çıkan çatışmalarda işgal güçlerinin ateşiyle yaralanan Filistinli genç Muhammed Fethi Kenan’ın (26) şehit olduğunu duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan bakanlık, Kenan’ın başından yaralandığını belirterek, hastaneye kaldırılan gencin yoğun bakımda tedavi gördüğünü ancak durumunun kötüleşerek şehit olduğunu belirtti.

Filistin Tıp Merkezinden yapılan açıklamada, işgal güçlerinin silahından çıkan kurşunun gencin kafatasının bir kısmını parçaladığını, hastanede bitkisel hayata girdiğini ve üç gün sonra da şehit olduğunu ifade etti.

Diğer taraftan Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları yaptığı açıklamada kendisine mensup mücahitlerden Muaz Ömer Ebu Na’me’nin (22) cihad faaliyetleri içerisindeyken çalıştığı direniş tünellerinden birinde elektrik akımına kapılarak şehit olduğunu duyurdu.

Kassam Tugayları açıklamasında, Muaz’ın onurlu büyük bir cihad, çalışma ve fedakârlığın ardından şehit olduğunu ifade etti.