Korsan İsrail Gösteriye Müdahale Etti

Kaynaklar, işgal güçlerinin göstericileri darp ettiğini ve müdahale sırasında göstericilerden birçoğunun yaralandığını veya göz yaşartıcı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini söyledi.

GÖZAT  ESİRLERLE DAYANIŞMA Gösterisine İsrail'den Sert Müdahale

Arab 48 sitesinin bildirdiğine göre, Takip Komitesi Başkanı Muhammed Bereke, Şeyh Raid Salah, Özgürlükler Komitesi Başkanı Şeyh Kemal El-Hatib, Kabul Yerel Meclisi Başkanı Salih Reyyan ile çok sayıda aktivist ve gencin aile fertleri Hayfa’daki Merkez Mahkemesi önünde düzenlenen gösteriye katıldı.

GÖZAT  İsrail, Kalendiya Mülteci Kampında Gösteriye İzin Vermedi

Göstericilerin idari hapis cezasıyla işgal zindanlarında tutulan Filistinli gencin serbest bırakılmasını isteyen pankartlar taşıdıkları bildirildi.

Geçen yıl 10 Mayıs’tan bu yana işgal zindanlarında tutulan Muhammed İbrahim’in cezasının idari hapis cezasına çevrildiği ve mahkemenin bugün idari hapis cezasını uzatma kararı vermesinin beklendiği ancak kararın Pazar gününe ertelendiği kaydedildi.

GÖZAT  Siyonist İsrail, BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNE De Saldırıyor

Yargıcın duruşma salonuna basın mensuplarını almadığı ve dosyada gizli bilgiler bulunduğu iddiasıyla duruşmanın bir kısmında da Filistinli genci ve avukatını duruşma salonundan çıkardığı ifade edildi.