Siyonist İsrail Gazze’de Ambulansları Vurdu

Filistin direnişi karşısında hezimete uğrayan işgal güçleri, intikam amacıyla masum sivilleri hedef almaya ve savaş suçları işlemeye devam ediyor.

İşgal ordusu dün akşam saatlerinde ambulansları ve Eş-Şifa Hastanesi önünde bekleyen kalabalığı vurarak yeni bir katliam daha gerçekleştirdi.

Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, işgal ordusunun Eş-Şifa Hastanesi önü dâhil birçok yerde ambulansları hedef alması sonucu çok sayıda kişinin şehit olduğunu veya yaralandığını açıkladı.

El-Kudra, yaralıların Mısır’da tedavi görmeleri için ambulanslarla konvoy halinde güneye götürüleceğinin tüm taraflara önceden bildirilmesine rağmen işgal güçlerinin ambulanslara üç kere saldırı düzenlediğini söyledi.

İşgal ordusunun hava saldırısının yaralıların Mısır’a gitmek üzere Eş-Şifa Hastanesi önünden ambulanslarla güneye hareket ettiği sırada gerçekleştiğini bildirildi.

Muhabirimiz, şehitler arasında ambulanslarda yer alan yaralılarla birlikte evlerini terk edip hastaneye sığınan sivillerin de bulunduğunu ifade etti.

İşgal ordusu savaş uçakları dün Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi’ni de bombaladı ve hastanenin üzerine duman bombaları attı.

İşgal ordusu Gazze’nin Tel El-Heva Mahallesi’ndeki Kudüs Hastanesi’nin çevresine de hava saldırısı düzenledi.