ESİRLERLE DAYANIŞMA Gösterisine İsrail’den Sert Müdahale

Cuma namazından sonra toplanan onlarca Filistinli işgal rejimi zindanlarında açlık grevi sürdüren Filistinli esir Cemal Ebu’l-Leyl ile Muhammed El-Gig’e destek için gösteri yaptılar. Göstericiler Kalendiya askeri noktasına yaklaşınca işgal güçlerinin yoğun göz yaşartıcı bomba ve plastik mermilerine maruz kaldılar.

Esirlerle dayanışmak için yapılan gösteri nedeniyle Kalendiya askeri geçiş noktasını kapatan işgal güçleri sürücülere sıkıntılı anlar yaşattılar.

GÖZAT  İslami Cihad Çağrısıyla Esirlere Destek Gösterisi Yapıldı

İsrail, göstericileri engellemeleri ve üzerlerine göz yaşarıcı bomba yağdırmaları neticesinde çatışmaların başladığını ifade ettiler.

Diğer taraftan Yahudi yerleşim birimlerinin inşa edilmesini karşı ve beldedeki ana caddenin14 yıldır kapalı tutulmasını protesto etmek için Kefer Kaddum’da yapılan gösteriye orantısız güç kullanarak müdahale eden işgal güçleri bir gazeteciyi yaraladılar.

GÖZAT  İsrail Zindanlarındaki FİLİSTİNLİ ESİRLERE Destek Gösterisi

Kefer Kaddum Halk Direnişi koordinatörü Murad Şitivi yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin olayları görüntüleyen Filistin Televizyonu muhabiri Ahmed Şaver’e ateş etmeleri sonucu Şaver’in kafasından plastik mermiyle yaralandığını belirterek, bölgede bulunan sağlık ekiplerinin Şaver’e müdahale ettiklerini söyledi.

Şitivi yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin göstericilerin üzerine göz yaşartıcı bomba yağdırmaları sonucu gösterilerden bazılarının boğulma tehlikesi geçirdiğini ifade etti