İsrail Tarafından Suriye’nin Düşürdüğü Uçak İtirafları Geldi

İsrail savaş uçağının Suriye hava savunması tarafından düşürülmesinin İsrailli medyasındaki haberlerde, Siyonist İsrail rejiminin en kötü kabuslarında bile Suriye hava savunmasının İsrailli savaş uçağı karanlık bir gecede ve Suriye toprakları derinliğinde hedef alacağını tahmin etmediği yönünde açıklamalarla yer aldı.

GÖZAT  SURİYE JETLERİ İsrail Savaş Uçağını Düşürdü

İsrail medyasının bildirdiğine göre, İsrail savaş uçağının Suriye hava savunması tarafından düşürülmesi, İsrail’i söz konusu saldırıyı itiraf etmesine zorladı ve İsrail ilk defa Hits 3 savunma sistemi kullandığını da ifşa etti. Öte yandan İsrailli bir askeri uzman Siyonist bir gazetede bu konuyu ele alarak şöyle açıklamada bulundu:

“Geçen son Altı yıl boyunca ilk defa Suriye hava savunma sistemi harekete geçti ve bunun da ötesi, söz konusu İsrailli savaş uçağının düşürülmesi çok gelişmiş füzeler sayesinde gerçekleşti.”

GÖZAT  Korsan İsrail, Suriye'ye Saldırı Amacını Açıkladı

Saldırı İtirafı

Bu İsrailli askeri uzman, İsrail rejiminin ilk defa Suriye topraklarında bazı hedeflere karşı askeri saldırı düzenlediği yönünde itirafta bulunduğunu vurguladı ve açıklamasını şöyle sürdürdü: “…oysaki yabancı medyaların haberlerine göre, geçen 6 yıl boyunca bir çok kez Suriye mevzilerine karşı veya Suriye’den Lübnan’daki Hizbullah’a silah taşıma kervanlarına saldırmıştı.”

GÖZAT  Siyonist İsrail Suriye Ordusuna Saldırdı

Aynı zamanda İsrail ilk defa, Suriyeli füzelere karşı çıkabilmek için Hits savunma sistemini kullandığını da itiraf etti.

Uçağın Düşürülmesi, Suriye-İsrail İçin En Tehlikeli Olay

Söz konusu İsrailli askeri uzmanın görüşüne göre, İsrail’e ait savaş uçağının Suriye hava savunma sistemi tarafından düşürülmesi olayı, 2011’den bu yana İsrail ve Suriye arasında gerçekleşen en tehlikeli olaydı.

GÖZAT  Siyonist Yetkiliden Suriye-Türkiye-İran Açıklaması

Aynı zaman da İbranice yayın yapan medyaların İsrail Ordu sözcüsünden aktardığına göre, “Suriye hava savunma sistemi füze ile İsrailli savaş uçaklarını hedef aldı ve füzelerden biri İsrailli hava savunması tarafından etkisiz hale getirildi ve geçen Altı yıl boyunca ilk defa İsrailli savaş uçakları Suriye hava savunma sistemi tarafından hedef alınıyor.”

Siyonist İsrail rejimi ordu sözcüsü gece sularında söz konusu bölgedeki siren sesi de bu askeri operasyondan dolayı çaldığını iddia etti.

GÖZAT  MOSSAD Eski Şefi: Suriye Bizimle Barışsaydı Bunlar Yaşanmazdı

İsrailliler Sığınaklara Yönlendirildi

Bu doğrultuda İsrail medyası Kudüs ve Batı Şeria’da korkunç bir patlama sesinin duyulduğunu ve söz konusu patlama seslerin Suriye hava sisteminin kalıntıları ve İsrail’in Hits füzelerinden dolayı oluştuğunu açıkladı.

İsrail Yedioth Ahronoth gazetesinin yazdığına göre, “Geçen gece Mudiin kasabasında bir kaç patlama sesi duyulduktan sonra, Kudüs ve Batı Şeria’da siren sesleri duyuldu ve İsrail ordusu etraftaki kasaba sakinlerinden sığınaklara gitmelerini istedi.”

GÖZAT  Siyonist İsrail: Suriye İçin Elimiz-Kolumuz Bağlı Durmadık

Bu gazete maceranın aslının Suriye ordusunun SA-5 füzeleri ile İsrail rejiminin savaş uçaklarını Hizbullah’ın gelişmiş silah mahmulesini bombalayıp geri döner iken hedef aldığı olduğunu iddia etti.

Yedioth Ahronoth İsrail ordu komutanlığının Suriye  füzelerine karşı Hits 2 ve Hits 3 füzeler gönderilmesini komut verdiğini ve İsrail topraklarında Anba köyünde düşen şeylerin füzelerin kalıntıları olduğunu söyledi.

GÖZAT  İsrail: Suriye Konusunda TÜRKİYE İLE HEMFİKİRİZ!

Siyonistlerin Kırmızı Çizgilerin Değişmemiş

İbranice yayın yapan Vala haber ajansına konuşan askeri uzman Emir Buhbut şöyle bir açıklamada bulundu: “İsrail’in gece hava saldırı operasyonu, Suriye’nin gelişmiş hava savunma sisteminin güncelleşmesi, Suriye ordusunun operasyon alanının genişlemesi ve aynı zamanda Lübnan Hizbullah’ının Genel Sekreteri Seyyit Hasan Nasrullah’ın İsrail’e karşı saldırı düzenleme yönündeki tehditlere rağmen, İsrail ordusunun siyasetlerini ve Hizbullah ile ilgili kırmızı çizgilerini sürdüreceğini gösteriyor.”

GÖZAT  SİYONİST NETANYAHU: Rusya'ya Suriye İçin Gidiyorum

Suriye Ordusu Gücünü Kaybetmemiş

Buhbut’un ifadelerine göre, Suriye’nin 6 yıldır iç savaş yaşamasına rağmen, bu ülkenin ordusu hala en iyi ve en gelişmiş hava savunma sistemine sahip. Ayrıca Tel Aviv’deki emniyet kaynaklarının bildirdiğine göre, Suriye ordusu geçen yıl da İsrail savaş uçaklarını hedef almaya çalışmıştı.

Buhbut açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi: “Bunun gibi askeri operasyonlar İsrail hava güçlerinde önceden planlanmış olması gerekiyor ve bu operasyon her türlü yanlış olması örneğin  uçaklara saldırılması takdirinde kaçış yollarını oluşturmak için Tel Aviv komutanlık üssünde İsrail ordusunun yüksek subaylarının gözleminde gerçekleşiyor.”

GÖZAT  İsrailli Eski Bakan: SURİYE MUHALİFLERİ İle Koordinasyon İçindeyiz

Buhbut’un belirttiğine göre, Siyonist İsrail rejiminin kullandığı füzeler Hits 2 ve Hits 3 türündendi. Hits 3, Hits 2’den daha gelişmiş ve İsrail’e atılan uzak mesafe füzeleri vurma kabiliyetine sahiptir.

Buhbut “Tel Aviv Güvenlik kaynaklarının bildirdiğine göre söz konusu füzeler bir günde Bin füzeyi hedef alabilir” dedi.

GÖZAT  Siyonist İsrail Suriye'ye Hava Saldırısı Düzenledi

İsrail medyasında Siyonist rejimi ordusunun savaş uçağının Suriye hava savunma sistemi tarafından düşürülmesi haberi yayınlanır iken, daha öncesinde Suriye ordusu da bir bildiride Siyonist rejimine ait bir savaş uçağını düşürdüğünü ilan etmişti.

Alınan bilgilere göre, Suriye ordusu gelişmiş hava savunması sistemi sayesinde İsrail ordusuna ait bir diğer savaş uçağını da işgal edilmiş topraklarda hedef aldı ancak söz konusu savaş uçağı düşmemiş.

GÖZAT  Siyonist İsrail Jetleri Suriye'ye Saldırı Düzenledi

Siyonist İsrail rejiminin Suriye hava sınırlarını ihlal etmesi ardından, Suriye Dışişleri Bakanı ayrı bir mektupta BM ve Güvenlik Şurasından, Siyonist rejimini Suriye hava sınırını ihlal ettiğinden dolayı kınamasını istedi.